free counters
Counter

TYTUŁEM WSTĘPU

  Release Yourself 2011 jest pomysłem dwóch zapalonych podróżników i założycieli Adventure-Hunters: Jacka Steca i Marcina Łazowskiego, dla których podróże to nie tylko leżenie plackiem na plaży i imprezowanie w hotelowym pokoju (choć to również bywa częścią ich wojaży;)  Najlepsza podróż to podróż spontaniczna, akceptacja w drodze tego, co przynosi Ci los! Odkrywanie nowych miejsc, przebywanie ze spotkanymi po drodze ludźmi, poznawanie ich codziennego życia, ich radości i problemów! Cieszenie się tym,co jest, teraz bez martwienia się tym, co będzie później! Dopiero wówczas odkrywacz co naprawdę znaczy stan BYCIA W PODRÓŻY!

 

 

CEL WYJAZDU


Przeżycie przygody życia! Odkrycie azjatyckiej kultury! Realizacja marzeń!Brzmi banalnie? Niekoniecznie! Chętnie schodzimy z utartych szlaków więc banalnie z pewnością nie będzie! Może znalezienie żony ? UWAGA: ostatnia sugestia dotyczy tylko Jacka;) Z racji tego, iż pracuje on w szkole i otaczają go na codzień rozpuszczone europejskie dzieci, które często mają wszystko i nie doceniają tego, co mają, pojawiła się w jego głowie myśl przedstawienia życia ich azjatyckich rówieśników. Być może pomocy im (w miarę naszych skromnych możliwości) chociażby poprzez naukę języka angielskiego! Jaką formę takowa pomoc mogłaby przybrać okaże się w podróży. Jedno jest pewne- w podróży nic nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem! I to jest najbardziej ekscytująca część każdej podróży! Korzystanie z gościnności Hospitality Clubu lub Coachsurfingu zdecydowanie podnosi prawdopodobieństwo nieprzewidywalności wydarzeń!

 

 

TRASA PODRÓŻY ORAZ TERMIN WYJAZDU


Dla dwójki z nas: Marcina i Jacka, podróż zaczyna się wcześniej. Z racji tego, że obydwaj mieszkamy w Irlandii, już 2 czerwca wypływamy z  irlandzkiego Rosslare do francuskiego Cherbourga. W drodze powrotnej do Polski zatrzymamy się na chwilę na słynnej plaży w Normandii, posmakujemy uroków nocnego życia w nie mniej słynnym Amsterdamie, odwiedzimy znajomych w Brukseli. Po powrocie do Polski aby zdobyć pieniądze na wyprawę Marcin prawdopodobnie (z baaardzo dużą dozą prawdopodobieństwa) sprzeda samochód, którym będziemy podróżować przez Europę!  Po kilku(nastu) dniach w Polsce, nie jednym i nie dwu piwkach wypitych wraz z rodzinami i znajomymi przy grillu 14 czerwca wyruszamy w pełnym już składzie  z Przemyśla do Lwowa. 17 czerwca musimy być już w Moskwie! Bilety na kolej transsyberyjską są już zabukowane więc nie ma miejsca na żadne ,,poślizgi'';) Więcej miejsca na ,,sponton'' będzie dopiero wówczas,kiedy opuścimy wieloosobowy,najtańszy z mozliwych wagon sypialny w Ułan Ude, rozłożymy camp nad Bajkałem i zaczną nas zjadać miliony żarłocznych meszek!  Co dalej? Jazda na koniu i mieszkanie w jurcie w Mongolii, jazda motorem po Chinach, rowerem po Wietnamie, deskorolką po Laosie, na rolkach po Kambodży, wodolotem po Tajlandii...Będziemy musieli jeździć bardzo szybko bo planowany czas wyjazdu to sześć miesięcy! Ps. Mapa przedstawia planowaną trasę naszego przejazdu jednak jak głosi stara prawda: człowiek planuje Pan Bóg krzyżuje zobaczymy jak daleko uda nam się zajechać;)

Nasze przygody będziecie mogli śledzić na bieżąco na stronie www.adventure-hunters.com oraz na kanale youtube: adventurehunterscom

 

Zainteresowanie nasza podróżą przerosło jak dotąd nasze najśmielsze oczekiwania. Jest wiele osób żywo zainteresowanych naszym wyjazdem. Część z nich jest gotowa do nas dołączyć jednakże ze względu na uwarunkowania natury organizacyjnej musimy się ograniczyć tylko do czterech osób. O prawdziwości powyższych słów niech świadczy chociażby jedna z wiadomości otrzymanych przez nas poprzez portal facebook po zakończeniu rekrutacji.

 

,,…ja chyba zwariuję! Powiedzcie mi, że ktoś odpadł, złamał nogę. Że cokolwiek! Że nie może jechać i ja mogę do Was dołączyć! Masakara! Zeświruję w jednym miejscu. No cóż, idę szukać dalej w necie kogoś, kto ma tak samo świetny plan jak Wasz. Ehh.. Kacha

 

                                            Pozdrawiamy serdecznie

 

                            Agata Kałmuk, Marcin Łazowski, Jacek Stec

 


  Asia 2011-Release Yourself is the brainchild of two passionate travelers and the founders of the Adventure-Hunters: Jacek Stec & Martin Lazowski, for whom travelling is not just lying on the beach and partying in a hotel room (although it's also being a part of their travels;) Best travel is a travel spontaneous , the acceptance of everything that brings you a lot! Discovering new places, being with met on the way people, knowing their daily lives, their joys and problems! Enjoying what is now without worrying about what will be later! Only then you discover what it really means the state of BEING ON MOVE!

Experience the adventure of the lifetime! The discovery of Asian culture! Realization of our dreams! Yeah, it might sound obviously. Not necessarily! We are happy to go off the beaten track so there is no place for making some obvious plans! Why not find a wife? NOTE: The last suggestion applies only to Jack:) By reason of the fact that he works at the school and is surrounded by European children, who often have everything and do not appreciate what they have , an idea appeared in his head! He would like to present the life of their Asian peers . Maybe we could help them?  Our possibilities are quite modest but we always can teach them English having together a really good fun! One thing is certain- travelling it’s impossible to predict everything in advance! And this is the most exciting part of every journey ! Using the Hospitality Club or Coachsurfing definitely raises the possibility of unpredictability of events!