Discover

 

Portugal

 

Gdybym miał wybierać pomiędzy Hiszpanią a Portugalią (jako miejsce do stałego zamieszkania) myślę, że wybrałbym jednak Portugalię. Ocean, zamki, wzgórza, dalekie zamorskie wyprawy, które upamiętniają obecnie liczne w Portugalii pomniki-właśnie w ten sposób od zawsze wyobrażałem sobie ten kraj. I taką właśnie Portugalię dane mi było ujrzeć na własne oczy!

 

If I had to choose between Spain and Portugal (as a place of permanent residence), I think I would choose Portugal. The Atlantic Ocean, castles, hills, long overseas trips which were commemorated by  the current number of Portuguese monuments- this is a picture of Portugal which I have always had in my mind. Being there I didn’t feel disappointed.

 

 

    Lisboa

  Położoną nad rzeką Tag Lizbonę wspominam dość ciepło. To po prostu ładne i interesujące miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
 Lizbona kojarzy mi się z wąskimi,obdrapanymi, oplakatowanymi uliczkami, z fado, z brazylijskimi drinkami i tanim piwem. I kopią posągu Chrystusa Zbawiciela z Rio! 

 Wpadnijcie z wizytą na wzgórze zamkowe skąd można popodziwiać panoramę całej okolicy, przejedźcie się wąskimi uliczkami jednym z tramwajów utrzymanych w stylu retro. Warto odwiedzić również Zoo, w którym organizowane są występy fok i delfinów. Poza tym w żadnym innym mieście dziadek w wieku około 70 lat nie proponował mi kupna marihuany na ulicy!

 

coming soon

 

       

         Lisboa Zoo

 

 

 

 

Lisboa-Surroundings

 

 

 

         

           Porto