free counters
Counter

 

 

 

Discover

 

  Peru

 

       

LUDZIE:

Dość cwani, zwłaszcza w bardzo komercyjnych miejscach. Wiedzą, że turystę trzeba wydoić z kasy. Uwaga na powszechne złodziejstwo. Ewenement: wsiadając do nocnego autobusu pobierane są odciski palców a wewnątrz autobusu każdy ma okazję być bohaterem nagrywanego przez policjanta bądź kolesia z obsługi filmu. Aby wysłać paczkę dokądkolwiek musicie również zostawić swój odcisk palca i deklarację co zawiera paczka.

 Podróżując nocnym autobusem trzymajcie swoje rzeczy na oku (prawie cały autobus został okradziony). Podobnie w kafejach internetowych. Uwaga na dzieci sprzedające cukierki czy starszych panów mówiących, że nie możecie trzymać plecaków koło komputera. Wzbudzają zaufanie a w rzeczywistości współpracują z małymi złodziejami!    

 

 PRZYGODA:

Zajebista. Popatrzcie zresztą sami. Peru ma do zaoferowania tyle, że długo by mówić. Trekking w to i z powrotem na Machu (wzdłuż torów, szkoda widoków i 80 USD na bilet) to niezapomniane wspomnienia. Podobnie jak przelot nad wizerunkami w Nasca. Zapytajcie pilota czy może polecieć ostro w górę a potem ostro w dół. Niezła jazda;) Koniecznie zróbcie też rafting na Urubambie i trekking w Kanionie Colca. Będąc w tym ostatnim miejscu nie płaćcie naiwnie za wejście na platformę widokową. Kondory latają wszędzie dookoła, nie tylko nad i przed platformą;) Szkoda kasy.

One of the most exciting countries on the South American continent! But ATTENTION: be aware of thiefs! Especially on the night long distance busses! Keep your cameras, wallets deeply hidden! Apart from that Peru is the real,once in the lifetime adventure!

    

 

 

          Lima

   

 

 

 

 

          Nazca

 

 

 

 

 

Puno, Uros Islands

  

 

 

Jako turyści możecie zobaczyć tylko 3 z wysp. Pozostała reszta jest niedostępna. Te, które można odwiedzić, stały się straszną komerchą. Warto je jednak odwiedzić chociażby z tego powodu, że pretendowały do jednego z 7 cudów świata. Sądzę, że sami zmieniliśmy ich oblicze. Całe szczęście nie do końca. Pozostała część tych ludzi żyje w ten sam sposób co ich przodkowie. W dalszym ciągu mogą w razie konfliktu z sąsiadami odciąć swoją część wyspy i przyłączyć się do kogoś innego;)

Na wyspach nie jest tanio. Można kupić sobie lokalne duperele ale wszystko kosztuje. Można nawet spędzić tam noc. Szczególnie zabawny był widok słomianej chaty ze stojącymi tuż obok panelami słonecznymi.

Coming soon.

 

  

 

   Canion Colca

 

   All the photos which you see below were taken by Rzepa

 

 

 

 

 

 

Nazca Cemetery

 

 

 

          Cusco

 

 

 

  Machu Picchu

 

        2 days trekking

 

 

 

 

 

 

    Machu Picchu

Bez komentarza. To trzeba po prostu zobaczyć samemu!

No comments! You simply have to see this place by yourself!

 

 Going back from

 

      Chile

 

 

 

  Museo de Sipan