free counters
Counter

 

   Yanira&Vini

 

 Puerto Natales

Pomimo tego, że nie mieli wody w swoim domu (była czasowo wyłączona z powodu suszy, która nawiedziła ten rejon Chile) zdecydowali się udzielić nam schronienia pod swoim dachem.

 Yanira i Vini należą do tej grupy członków HC, którzy nie mają za wiele jednak daliby Wam ostatni kawałek chleba.

 Żyją w swój własny sposób, zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie myśląc o tym, co myślą sąsiedzi. Nie często zdarza się, że ktoś, kogo znasz ponad tydzień, mówi Ci, że możesz zawsze do niego wrócić bo to już także Twój dom. Dziękujemy bardzo! Mam nadzieję, że wkrótce zawrzecie związek małżeński!

Although they did not have water in their house  (temporarily switched off because of prevailing in this region of Chile drought) they decided to shelter us under their roof.
Yanira and Vini belong to that group of people who although they do not have to much they would give you the last piece of bread.
They live in their own way, according to their own beliefs, without thinking what their neighbours will say. Not often somebody who you know maybe for over one week tells you that you can always come back to his house because there is your another home. Thank you friends! I hope you will get married shortely!

 

   

 

 The Easter Island

 

Na Wyspie Wielkanocnej zostaliśmy zaadoptowani (prawie dosłownie;) przez potomków klanu długouchych. Zatrzymali się swoim pick upem i podwieźli nas na Anakena Beach gdzie właśnie spędzali długi weekend. Grill, piwo, wieczorne ognisko, wspólne pływanie w oceanie. Ostatnią noc przed odlotem spędziliśmy w ich domu. Sarah Tuki i członkowie jej rodziny naprawdę bardzo nam pomogli. Super ludzie :)

In The Easter Island we were ,,adopted'' by Sara and her family;) They stopped their pick up truck to give us a lift to the Anakena Beach. It was a long weekend so we had a lovely time together. Barbecue, beer, swimming in the ocean. The last night before our departure flight we spent in their home. They were really kind and helpful. We miss you;)

 

 

 

     Santiago

Członków HC mogą być podzieleni na dwie grupy. Do pierwszej należą Ci, którzy czują ducha tej organizacji. Chcą pomagać ludziom, poznawać inne kultury itp. Do drugiej należą z kolei Ci, którzy traktują tą instytucję jako międzynarodową agencję towarzyską i to w dodatku działającą za friko. Zapraszam do siebie tylko laski i liczę, że się z nimi prześpię. Tak po części jest z Jose. Szkoda.

 Najbardziej irytujące jest jednak to, że  Rzepa nie doczekał się zwrotu wysłanej na adres Jose karty kredytowej ( pomimo tego, że Jose otrzymał na to pieniądze). Tak na marginesie: nie miałem pojęcia, że w Chile żyje tylu uchodźców z Bośni. Wszyscy oni otrzymali status azylantów. Spotkałem ich właśnie w domu Jose.

under construction

.